yangin-merdiveni yapan firmalar kocaeli

Yangın merdivenleri yapılarda olması gereken zorunlu ihtiyaçlar arasındadır. Yönetmeliklerle belirtilen şartlara uygun olarak yapılması gereken yangın merdivenlerinde Z yapılı yangın merdivenleri ve dairesel yangın merdivenleri bulunmaktadır. Bu merdivenler yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal tarafından kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Yangın merdivenleri özel mülkler de dâhil olmak üzere bütün yapılarda bulunmaktadır. Binaları yangından koruma yönetmeliğine göre yangın merdiveni boyları ve ebatları belirtilmiştir. Bu boylara ve ebatlara uymayan yangın merdivenlerinden gerektiği gibi verim alınamayacaktır. Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal bünyesinde bulunan uzmanlar bu kuralları göz ederek ürünlerin üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca yangın merdivenini binaya uygulayacak olan yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal binalardaki en rahat çıkışları ve alanların belirlenmesinde de uzman gözü ile destek verecektir. Çünkü panik anında yangın merdiveninden kaçışlarda hiçbir insanın yığılma yapmaması ve kişilerin sağlıklı bir şekilde sokağa erişmesi gerekmektedir. Yangın merdiveni uygulayan firmanın bu durumu kesinlikle göz ardı etmemesi gerekmektedir. 2002 yılı Temmuz ayı itibari ile ülkemizde çıkarılan yangın yönetmenliğine göre Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal şu kriterlere dikkat etmektedir.

  • Çok yüksek katlı yapılarda yangın merdivenleri bina içinde bulunması gerekir.
  • Yüksek katlı binalarda insan sayısı fazla olacağı için daire şekilli yangın merdiveni yerine Z tipi yangın merdiveni kullanılmalıdır.
  • Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal yangın merdiveni uygulanacak yapılarda keşif ekibi ile bütün durumları incelemektedir.
  • Yangın merdivenleri çok yüksek ateşlere bile direnç gösterecek malzemelerden yapılmalıdır.
  • Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal tarafından özellikle merdiven basamaklarında kaymayı önleyecek malzemeler ve tırtıklı alanlar oluşturulmaktadır.
  • Merdiven alanlarında boy yüksekliği olarak 2.50 cm alan olmalıdır.
  • Yangın merdiveninde bir kat için olabilecek maksimum basak sayısı 17 olmalıdır.
  • Basamak yüksekliği ise 17,5 cm’yi geçmemelidir.

Yangın Merdiveni Yönetmenliğine Uygun Ürünler

Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal tamamen belirtilen yönetmelikteki kriterlere göre ürünlerini hazırlamaktadır. Ayrıca Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal üretimin dışında montajını da belirtilen kurallara göre yapılara uygulamaktadır. Hem bölgesine hem de Türkiye geneline hizmet veren Yangın merdiveni yapan firmalar Kocaeli Aslan Metal montaj sonrasında da her türlü bakım e tamirat olaylarını da gerçekleştirmektedir.